הזעת יתר בגב ובבטן: איך להפסיק אותה

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר בגב ובבטןהזעת יתר מופיעה לרוב בבית השחי ובכפות הידיים. עם זאת, היא יכולה להופיע במקומות נוספים בגוף, ובין היתר בבטן ובגב.

במצב זה, הזעת יתר ממוקדת נחשבת להזעת יתר ראשונית, המופיעה על רקע הפעלה מוגברת של בלוטות הזיעה. הזעה מסוג זה מופיעה ברגעי מתח נפשי והתרגשות, אך קיימים אנשים המתלוננים על הזעה כזו גם ללא קשר לשינויים במצב הנפשי.

הזעה בגב ובבטן יכולה להפריע ולגרום למבוכה רבה, ובמידה ומפריעה לחיי היום יום ניתן לטפל בה באמצעות מספר דרכים.

מתי מופיעה הזעת יתר בבטן ובגב?

הזעת יתר בבטן ובגב היא אמנם תופעה נדירה יחסית, אך היא יכולה להופיע במקרים הבאים:

פעילות גופנית מאומצת

הסיבה השכיחה ביותר להזעה בבטן, בחזה ובגב היא פעילות גופנית. במקרים רבים, אנשים המבצעים פעילות גופנית מאומצת סובלים מהזעה בכל הגוף, ובאזורים "לא שגרתיים" כמו הבטן והגב. תופעה זו נפוצה בעיקר אצל ספורטאים וחיילים, אשר לאחר פעילות סובלים מכך שחולצתם הפכה למיוזעת מאוד.

במקרים נדירים יותר, הזעת היתר והרטבת החולצה תופיע גם לאחר פעילות גופנית מתונה, כמו הליכה קלה של מספר דקות. מקרים כאלה מפריעים מאוד, מביכים ודורשים כמובן טיפול.

לבוש לא מתאים

גורם נוסף אשר יכול להוביל להזעה בבטן ובגב הוא לבוש לא מתאים, ובעיקר חולצות לא מאווררות. מדינת ישראל היא מדינה חמה, ואנשים אשר מתלבשים בבגדים חמים יסבלו כמובן מהזעה בכל הגוף, ובין היתר בבטן ובגב (איברים החשופים יותר לביגוד חם). כמו כן, במהלך פעילות גופנית חולצה לא מאווררת ולא "נושמת" תגרום כמובן להזעה מרובה בבטן ובגב.

עודף משקל אנשים הסובלים מעודף משקל סובלים גם מהזעה מוגברת, ומועדים יותר להזיע גם בגב ובבטן. אחת מתכונות שכבת השומן היא תרומת חום, ואצל אנשים שמנים במיוחד יופיעו תלונות רבות יותר על חום והזעה בפלג הגוף העליון.

השפעות הזעת יתר בגב ובבטן

הזעת יתר בגב ובבטן יכולה לגרום למספר הפרעות:גבר מזיע

כתמי זיעה על החולצה – במקרים אלה יופיעו כתמים "לא מחמיאים", אשר ילוו לרוב בריח רע. כתמים אלה גורמים לרוב למבוכה רבה, מונעים פעילות גופנית כלשהי כאשר נמצאים בחברה ודורשים החלפת חולצה תדירה.

גירוי בעור – חיכוך הזיעה עם החולצה יכול לגרום במקרים מסויימים להופעת גירוי עורי אשר גורם לאי נעימות. במקרים חריגים, הזעת היתר יכולה אף ליצור מצע גידול למזהמים, ולגרום להופעת פטרת.

קושי בהתמודדות – בעוד ניתן להתמודד עם הזעה בבית השחי באמצעות דאודורנט מתאים, הזעה בבטן ובגב קשה מאוד להתמודדות, ומכיוון שמדובר בשטח גוף גדול אין הרבה תכשירים אשר יכולים לסייע להפחתת הזיעה.

הטיפול בהזעת יתר בבטן ובגב

הטיפול בהזעת יתר בבטן ובגב דומה לטיפול בהזעה באזורים נוספים, וכולל שינוי באורח חיים אל מול טיפולים מקומיים על ידי תכשירים מתאימים וטיפולים פולשניים אחרים. כל אדם הסובל מהזעת יתר בבטן ובגב צריך להיות מודע למצבו, להחזיק תמיד חולצה נוספת ולהקפיד על לבישת בגדים מאווררים ומתאימים.

במידה וההזעה עדיין נמשכת ומפריעה, ניתן להשתמש בתכשירים מקומיים אשר יכולים לסייע להפחתת הזיעה (בדרך כלל מדובר באנטיפרספירנטים עם מרשם רופא). בנוסף, הזרקת בוטוקס יכולה להיות יעילה במקרים אלה, מכיוון שהיא מונעת באופן ממוקד את ההזעה במקומות הספציפיים.

אם כל זה לא עוזר, ניתן כמובן לבצע ניתוח סימפטקטומיה, אשר יפחית באופן משמעותי את ההזעה אך גם מעלה את הסיכון לסיבוכים ותופעות לוואי.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

עובדות מפתיעות שלא ידעתם על הזעה

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן