סוגי הניתוחים לטיפול בהזעת יתר

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ניתוחים להזעת יתרברוב המקרים, ניתוח לטיפול בהזעת יתר הוא קו הטיפול האחרון בו בוחר הרופא, והוא נקבע רק כשטיפולים אחרים לא הצליחו לפתור את הבעיה. הטיפול בהזעת יתר כולל טיפול ביתי כמו שימוש באנטי פרספירנטים, לבישת בגדים מאווררים והימנעות מגורמים המעוררים הזעה כמו מזון חריף ואלכוהול.

אם הטיפול הביתי אינו משיג תוצאות והזעת היתר נמשכת, ניתן לעבור לטיפול מתקדם יותר, הכולל שימוש בבוטוקס או יונטופורזיס (שימוש בזרם חשמלי), אשר מספקים תוצאות טובות מאוד ברוב המקרים.

קיימים מקרים בהם כל מכלול הטיפולים לא מביא לשינוי, והזעת היתר נמשכת ללא כל שיפור. במקרים אלה, מופנים המטופלים לטיפול כירורגי אשר כולל שני סוגי טיפולים: טיפול סלקטיבי להסרת בלוטות הזיעה וניתוח לניתוק העצבים. גישת הניתוחים לטיפול בהזעת יתר משיגה בדרך כלל תוצאות טובות יותר ועוזר למטופלים לשפר את איכות החיים.

אך חשוב לזכור שבדומה לכל טיפול כירורגי, גם במקרים אלה הטיפול עלול לגרום לסיבוכים ארוכי טווח, ויש לשקול אותו היטב לפני שבוחרים בו כטיפול בהזעת היתר.

ניתוח לניתוק העצבים – סימפתקטומיה

ניתוחים לטיפול בהזעת יתר – פעולה כירורגית בה נכנסים אל בית החזה דרך שני חתכים קטנים, ובאמצעות שימוש במכשור מתקדים מסירים חלקים ממערכת העצבים הסימפתטית. הפגיעה המכוונת במערכת הסימפתטית גורמת להפחתת מעבר האות העצבי אל בלוטות הזיעה וכתוצאה להפחתת הזעת היתר. טכניקה זו יעילה כאשר מדובר בהזעת יתר בבית השחי, בכפות הידיים ובפנים אך לא נוטים להשתמש בה במקרים של הזעת יתר ברגליים בגלל סיכון לפגיעה בתפקוד המיני.

ניתוח זה מתבצע תחת הרדמה מלאה ודורש בדרך כלל מספר ימי אשפוז, וכולל סיבוכים שונים. תופעת הלוואי המשמעותית והשכיחה ביותר היא באופן פרדוקסלי הזעת יתר, המופיעה באזורי גוף אחרים (בהם לא התערבו במהלך הניתוח), כפיצוי על אבדן יכולת ההזעה של הגוף.

ניתוחים לטיפול בהזעת יתר – ניתוח להסרת בלוטות הזיעהניתוחים לטיפול בהזעת יתר

ניתוח המאפשר הסרה נקודתית של בלוטות הזיעה המפריעות. בטכניקה זו, מדללים את כמות בלוטות הזיעה ובכך מפחיתים את כמות הזיעה המופרשת. טיפול זה מתבצע בדרך כלל במקרים של הזעת יתר בבית השחי, והוא נחשב לפשוט מאוד וכולל מעט מאוד תופעות לוואי. קיימות שתי דרכים להסרה הנקודתית של בלוטות הזיעה – על ידי שאיבה ובאמצעות הסרה כירורגית.

לכל דרך יתרונות וחסרונות, ובדרך כלל נוטים לבחור את השאיבה של בלוטות הזיעה אשר נחשבת לפשוטה יותר. היתרון הגדול ביותר של הטיפול המקומי הוא ההחלמה המהירה, וברובו הגדול של המקרים טיפול זה לא דורש אשפוז או תקופת התאוששות.

מתי יש לשקול ניתוח כטיפול בהזעת יתר?

למרות שהזעת יתר נחשבת יותר לבעיה אסתטית מאשר לבעיה רפואית, הטיפול בה חיוני לשם קיום אורח חיים תקין. במקרים בהם דרכי הטיפול השמרניות לא הצליחו להביא להפחתת ההזעה ולשיפור המצב, אין ברירה אלא לפנות לייעוץ לגבי טיפול כירורגי.

חשוב לזכור שהטיפול הכירורגי נחשב ליעיל ביותר, אך עם זאת עשוי לגרום לתופעות לוואי שונות, ולכן יש להתכונן אליו בהתאם.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ

מידע נוסף

ניתוח הזעת יתר ברגליים מחיר
ניתוח הזעת יתר ברגליים מחיר

הזעת יתר ברגליים נובעת ממספר דברים, גנטיקה, התנהלות לא תקינה ועוד. הזעת יתר ברגליים אשר לא מטופלת יכולה להוביל לזיהומים שונים, פטרת ציפורניים שעשויה להקרין

לקריאה >>
דילוג לתוכן