סובלים מהזעת יתר? הישמרו מפטרת הציפורן ברגלים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

פטרת ציפורניים היא תופעה לא נעימה המוכרת לאנשים רבים ילדים ומבוגרים. מדובר בזיהום פטרייתי אשר מופיע לרוב באזוריםסובלים מהזעת יתר? הישמרו מפטרת הציפורן ברגלים סגורים ולחים כמו בכפות הרגליים שכן אנשים רבים הולכים במשך שעות עם נעל סגורה בה הם מזיעים ולרוב אין שם אוורור ראוי. כמו כן ניתן להידבק בפטרת במקומות ציבוריים שכן זוהי מחלה מאוד מדבקת, למשל במקלחות ציבוריות בקאנטרי קלאב או במתחם ספא כאשר שכיחות הופעת פטרת הולכת וגדלה עם הגיל.

מהי פטרת ציפורניים? מה גורם להתפתחותה? וכיצד מאבחנים פטרת?

פטרת בכף הרגל היא מחלה אשר נגמרת על ידי זיהום פטרייתי בעור כף הרגל שלרוב מופיע בין האצבעות ועל הציפורניים.  הוא בא לידי ביטוי בדרך כלל באדמומיות של המקום ותחושה של גרד, סדקים בעור ועוד. אחד מהדברים המשמעותיים המשפיעים על הופעת פטרת והתפשטות שלה בציפורני הרגליים זה נושא של שמירה על היגיינה. משום שאנשים רבים הולכים עם נעל סגורה במשך שעות, וגורבים גרביים שלעיתים אינם מכותנה, מה שמגביר את הלחות באזור כף הרגל, לחות אשר מעודדת היווצרות פטרת בכפות הרגליים ובציפורניים. כמובן שישנם מקומות בהם נמצאים אנשים רבים וכאשר יש מתוכם כאלו הסובלים מפטרת ברגע שאדם דורך במקום שאדם בעל פטרת בכף הרגל דרך בו קודם לכן, סיכוי גדול מאוד שאותו אדם יידבק ויפתח פטרת, כך שמומלץ לנעול כפכפים במקלחות ציבוריות כמו בבתי מלון, ספא, קאנטרי קלאב, בריכה וכדומה. אם הולכים עם נעליים סגורות רוב היום מומלץ אחת לתקופה לנקות את הנעליים בחומרים מיוחדים כנגד פטרת. הפטרת משפיעה על נראות הציפורניים והעור כך שהאבחון לרוב יתבצע על ידי רופא עור בעיקר על סמך התרשמות הרופא ממראה הרגליים והציפורניים.

מהי הזעת יתר? וכיצד היא יכולה להגביר את הסיכוי לפטרת ציפורניים?

הזעת יתר היא מצב בו אדם מזיע בצורה מוגברת ללא סיבה נראית לעין, זאת אומרת ללא קשר לטמפרטורה הסביבתית או להיקף הפעילות הגופנית שלו. ההזעה לרוב באה לידי ביטוי בכמויות של זיעה בכפות הידיים, בכפות הרגליים, בקרקפת, בפנים ובתי השחי.

אישה מזיעה באזור בית השחי

משום שאחד מהגורמים המשמעותיים להופעת פטרת בכף הרגל ובציפורניים הינו נושא של ניקיון ולחות, אדם הסובל מהזעת יתר נמצא בסיכוי גבוה יותר להופעת פטרת. כפי שכבר ציינו אנשים רבים נועלים נעליים סגורות במשך שעות, מזיעים בכפות הרגליים ובכך מניחים תנאים סביבתיים להופעה והתפשטות פטרת בכף הרגל ובציפורניים. הדבר נכון אף הרבה יותר בקרב אנשים אשר סובלים מהזעת יתר שכן אם מלכתחילה אזור כפות הרגליים חשוף להזעה בשל מצבם, כאשר הולכים עם נעל סגורה כמות הזיעה גבוהה אף הרבה יותר, מה שמהווה כר פורה להתפשטות הפטרת.

כיצד כדאי לטפל בפטרת ציפורניים בקרב אנשים הסובלים מהזעת יתר?

אנשים הסובלים מהזעת יתר ופטרת ציפורניים נדרשים לבצע טיפול משולב – גם טיפול נקודתי למיגור הפטרת, שכולל משחה למריחה נקודתית במידה ואכן הפטרת טרם התפשטה או כדורים במידה והפטרת התפשטה מאוד. במקביל לכך חשוב לוודא שבמידה ונועלים נעליים סגורות להשתמש בגרביים עשויות 100% כותנה ולדאוג לאוורר את הנעליים היטב, ולרסס אותם בחומרים מיוחדים כנגד פטריות מדי פעם.

רופא

מעבר לכך מומלץ לטפל בהזעת היתר בין אם בתכשירים למריחה מקומית, טיפולים יותר פולשניים כמו ניתוח לניתוק העצב המשפיע על הזעה באזור מסוים. ישנו גם טיפול בזרם חשמלי המסייע לשבש את פעילות בלוטות הזיעה באזורים שונים בגוף ומתאים גם לאזור כפות הרגליים וכמובן שגם טיפולים מתחום הרפואה המשלימה כמו דיקור סיני, טיפול הומאופתי, צמחי מרפא, תזונה ועוד.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ