הזעת יתר במפשעה – מה ניתן לעשות?

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר במפשעה ובאזורים אינטימיים יכולה להיות בעיה מביכה מאוד, אבל ידעתם שכ-300,000 אנשים בישראל סובלים מהזעתהזעת יתר במפשעה יתר? הזעת יתר עשויה לגרום לאי נוחות גופנית וגם לאי נוחות נפשית, אבל החדשות הטובות הן שיש לזה פתרון.

מה זה בעצם הזעת יתר במפשעה? איך אפשר להתמודד עם המבוכה שעולה מכך? ואיך אפשר לטפל בהזעת יתר במפשעה? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על  הזעת יתר במפשעה.

מהי הזעת יתר?

הזעת יתר היא מצב שבו האדם מזיע בצורה מוגברת. נכון, כולנו מזיעים, בעיקר בימי הקיץ החמים והלחים, אך כאשר אדם סובל מהזעת יתר הוא מזיע באופן יותר רציני וביותר תכיפות וכמו כן ללא קשר לכמה גבוהה הטמפרטורה. זיעה היא נוזל אשר מופרש מבלוטות הזיעה שנמצאות בעור של אחד ואחת מאיתנו ותפקידה הוא לצנן את הגוף. כולנו מזיעים וזהו תהליך טבעי של הגוף שלנו זקוק לו הזעת יתר אינה קשורה לחום ויכולה לגרום למבוכה רבה לסובלים ממנה.

ישנן מספר דרגות של הזעה, כאשר אדם מזיע לעיתים קרובות הוא יחוש אי נוחות כאשר זה מתרחש והזעה תמידית היא הזעה שגורמת לכך שישנה מבוכה ומכך גם סבל באופן כמעט יומיומי. כאשר הזיעה לעיתים קרובות או הזעה תמידית מתרחשת למעלה משישה חודשים ברציפות ויותר מפעם אחת בשבוע זה יחשב למצב של הזעת יתר שיש לטפל בו.

כיצד מרגישה הזעת יתר?

אנשים רבים אשר סובלים מהזעת יתר יפתחו עקב ההזעה רטיבות וכתמים של זיעה באזורים שונים בגוף ובעיקר בכפות הידיים, כפות הרגליים, אזור בית השחי, הגב, מתחת לחזה, הישבן, המפשעה ועוד.  אף אחד לא רוצה להיות זה שהחולצה שלו רטובה או שאפילו המכנס שלו רטוב מזיעה, לכן, פעמים רבות תופעה זו גורמת למבוכה רבה אצל אנשים הסובלים ממנה. ישנם אנשים הסובלים מהזעת יתר אשר מעדיפים להימנע מללחוץ ידיים לאנשים, מלהתחבק עם אנשים והם נוטים להתקלח מספר פעמים ביום ולהחליף בגדים מספר פעמים ביום. הרבה פעמים הם גם יבחרו ללבוש בגדים בצבע כהה בכדי לנסות ולהסתיר את כתמי הזיעה.

 

מהי שכיחות הזעת יתר באוכלוסייה?

הזעת יתר בישראל שכיחה בכ-1% מהאוכלוסיה, עולם הרפואה כרגע לא יודע להגדיר מה בדיוק גורם לכך שאנשים סובלים מהזעת יתר, אולם בעקבות מחקרים שנעשו בנושא נמצא של-25% מהאנשים שסובלים מהזעת יתר יש מישהו במשפחה שלהם שגם סובל מהזעת יתר. נכון לכתיבת שורות אלה, הגישה של הקהילה הרפואית סוברת שהזעת יתר נגרמת בעקבות גירוי יתר או בעקבות כשל של מערכת העצבים. הזעת יתר היא לא בהכרח בעיה של אנשים מבוגרים או של אנשים שסובלים מבעיית משקל. אנשים שלרוב יסבלו מהזעת יתר יהיו בין גיל 16 ל-50, לרוב מעל גיל 50, מי שסובל מהזעת יתר, יחווה היחלשות של התופעה והיא עשויה להיעלם בגילאים אלו.

כיצד מתמודדים עם הזעת יתר?

בעבר אנשים שסובלים מהזעת יתר היו צריכים פשוט לחיות עם הבעיה ועם המבוכה שבה איתה, אבל כיום ישנם טיפולים שניתן לעבור בכדי לשפר את המצב. הזעת יתר במפשעה היא משהו שאפשר להתמודד איתו ואין צורך להימנע יותר מסיטואציות חברתיות או ממגע עם אנשים אחרים. אין יותר צורך לפחד מהקיץ, מהחום והלחות של יולי אוגוסט אשר רק מעצימים את הזעת היתר.

ניתן להתמודד עם הזעת יתר על ידי טיפולים שונים למשל הזרקת חומרים משתקים.

הזרקת בוטולינום טוקסין לטיפול בהזעת יתר במפשעה

טיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין הוא הטיפול העיקרי לטיפול בהזעות יתר, ומה שעושים בטיפול זה, זה לגרום לכך שהסינגל העצבי המועבר אל בלוטות הזיעה המורה להפריש את נוזלי הזיעה יחסם. טיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין נעשה בהרדמה מקומית, לאחר שהאזור בו מטפלים רדום מתחילה להתבצע סדרה של דקירות באיזור, הדקירות הן שטחיות ונעשות במרווחים קבועים.

טיפול הזרקת בוטולינום טוקסיןמתמשך לזמן קצר בין 20 ל-30 דקות וניתן להתחיל לעשות את הטיפול מגיל 18. כבר לאחר תקופת זמן קצרה של כשבוע-שבועיים המטופל יוכל להרגיש שינוי מהותי בתופעה של הזעת היתר. טיפול הבוטולינום טוקסין יעיל למשך זמן של כ-6 חודשים ולכן מומלץ מאוד לעשות אותו בזמן האביב כך שבתקופת הקיץ החמה תוכלו להיות חופשיים וללא הזעת יתר.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ