לא הכול שחור: הבידוד בעת משבר הקורונה השפיע לחיוב על הסובלים מהזעת יתר

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הבידוד החברתי הכפוי בשל הקורונה מביא עימו השפעות מגוונות, חלקן מעיקות. אבל מסתבר כי יש אנשים שבשבילם, הבידוד הכפוי מעניין: הבידוד החברתי בזמן הקורונה השפיע לטובה על הסובלים מהזעת יתרדווקא נושא עימו השפעה משמעותית לטובה. בעוד שישנם כאלה שמרגישים שהישיבה בבית מורידה את מצב הרוח ולא נעים לוותר על מפגשים חברתיים, להרבה מהסובלים מהזעת יתר, המצב הזה דווקא משפיע לטובה בכמה וכמה מובנים.

מבודדים ממבוכה ואי-נוחות חברתית

הזעת יתר בכפות הידיים או בבית השחי איננה נחשבת למחלה. אבל כאשר הידיים לחות באופן כמעט תמידי ואפילו נוטפות מים, הרבה אינטראקציות חברתיות גורמות לאי נוחות, מבוכה וחשש. לדוגמא, כאשר נפגשים עם מישהו חדש, עמית לעבודה, שכן או כל אחד אחר, ישנה ציפייה ללחיצת יד חברותית. אבל איך אפשר ללחוץ יד בנעימים, כאשר היד כל כך ספוגה בזיעה? החרדה מהחשיבה על כך מוציאה את כל הכיף מפגישה עם אנשים חדשים. בזכות הבידוד החברתי הכפוי, מרבית הסובלים מהזעת יתר נושמים לרווחה מהבחינה הזאת. הציפייה והצורך ללחוץ ידיים לאנשים אחרים, לפעמים אפילו לחיבוק ידידותי, לא רק אינה קיימת אלא גם איננה אפשרית. מי שהרגיש אי נעימות מכך שכל מגע בציוד משרדי (בחלל משותף, במשרד או בעסק) השאיר סימן בולט של זיעה, כבר חופשי מדאגות אלה ורבות אחרות.

שינויים בהרגלי העבודה שהביאו עימם שלווה

גבר עובד מהבית

הבידוד החברתי שכבר הפך מוכר לכולנו הביא עימו שינויים עצומים בהרגלי העבודה. במקום לצאת כל בוקר למשרד, אין ספור אנשים עובדים מהבית. בבית, אפשר לכוון את המזגן לטמפרטורה רצויה, אין אף אחד שיעיר משהו על הזעה וגם לא צריכים להשתמש בהמון דיאודורנט מוגזם, בגלל החשש מריח הזיעה. עם כל פגישות העבודה בזום, הישיבות מרחוק ושיחות הטלפון שתפסו את מקומן של הישיבות האין סופיות, נוצר מצב חדש. כל החששות והמחשבות וההתעסקות האין סופית בבעיית ההזעה ומה יחשבו ומה יגידו, פשוט נעלמו. זה לא שהכל מושלם. זה לא שהכל וורוד. אבל עם כל החסרונות של הבידוד, מגיעה גם שלווה נפשית מבורכת.

הבידוד עתיד להשפיע לטובה גם בהמשך

יש עוד דבר שמאפשר לסובלים מהזעת יתר להרגיש טוב יותר. זה לא רק שקורונה מאפשרת לוותר על ה"תענוג" של לחיצות הידיים. זה לא רק שבהווה כבר לא מוטרדים מאותם עיגולי זיעה מטרידים בבתי השחי או חולצות ספוגות זיעה גם בימים נעימים. ההרגלים החברתיים שתופסים אחיזה במהלך ימי הקורונה ישפיעו לטובה גם על מה שצפוי אחרי שכל הבידוד יסתיים. אין ספק כי הקורונה יצרה שיפור בהרגלי ההיגיינה של הרבה אנשים. גם המודעות לשמירת מרחק כדי להימנע מתחלואה שוברת שיאים. לכן, גם אלה שיחזרו בקרוב למשרד יוכלו יותר בקלות להימנע מלחיצות היד שמעלות חשש או ממגע קרוב שנחשב למביך בגלל ההזעה.

נמאס לכם מהזעת יתר? אלה הדברים שתוכלו לעשות כבר היום

ואם בכל זאת נמאס מהזעת היתר והחיפוש אחר פתרונות מלווה אתכם גם בתקופת הבידוד החברתי, יש כמה דברים שתוכלו לעשות. כך למשל, למרות שהזעת יתר נובעת מגנטיקה, סטרס משפיע על כך וגם תרופות מסוימות. נסו להחליף תרופות מרשם באחרות, לישון היטב בלילה ולבצע פעולות מרגיעות (מדיטציה, יוגה וכדומה).

אישה עושה מדיטציה

ישנן תרופות שמשפיעות על הפחתת הזעת יתר. אפשר לנסות אותן ולראות אם זה משפיע גם עליכם. טיפול ניתוחי יכול להפסיק הזעת יתר, אך הוא משפיע רק על כפות הידיים.  מכשיר ביתי שמעביר מתח נמוך לכפות הידיים עשוי גם הוא לשפר את הזעת היתר.

מקורות ולקריאה נוספת: webmd metro

 

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ