ריח גוף: מה משפיע על ריח הגוף שלנו?

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ריח גוף הינו דבר אישי אשר מושפע ממכלול דברים כמו גנטיקה, השפעות הורמונליות, התזונה, מצב בריאותי ועוד. לריח הגוףריח גוף השפעה גדולה בכל הקשור למשיכה והוא משפיע גם באופן לא מודע על אנשים עמם נפגשים ואיתם באים במגע. לריחות באופן כללי יש השפעה על אספקטים רבים בחיים שלנו, הם מעוררים זיכרונות ורגשות שונים, הם יכולים להרגיע או לעורר, לגרום לנו לעשות דברים או להימנע מהם ועוד.

איך נוצר ריח גוף? ומה קובע את ניחוחו?

ריח הגוף משתנה במהלך החיים, הריח של תינוק, של פעוט ושל ילד הוא שונה מריח של מתבגר או אדם בוגר, לרוב ריח גוף הופך לנושא משמעותי החל מגיל ההתבגרות אז הגוף עובר שינויים, המטבוליזם משתנה, ההפרשות ההורמונליות ועוד, מה שגורם לשינוי בריח הגוף. ריח גוף יכול להיות נעים ויכול להיות מסריח ודוחה בעיקר כאשר אדם סובל מעודף משקל, ניזון ממזונות חריפים ומתובלנים מאוד וגם בקרב אנשים הסובלים ממחלות שונות כמו סוכרת, מחלות כבד או כליות ואפילו שינויים הורמונליים.

יש ריח גוף כללי ויש ריח של זיעה, כאשר הגוף מפריש זיעה, שהיא בפני עצמה נטולת ריח, אך כאשר היא באה במגע עם חיידקים החיים על העור שלנו, חיידקים אשר ניזונים מהזיעה שלנו וכאשר הם מפרקים אותה – נוצר הריח הלא נעים. אי הקפדה על היגיינה, לבישת בגדים אשר עשויים בדים סינטטיים המשפיעים על הזיעה עלולים להגביר מאוד ריח זיעה לא נעים ולהשפיע על ריח הגוף.

מה ניתן ללמוד מריח גוף שאינו נעים?

ריח גוף הרבה פעמים זה עניין סובייקטיבי אך יש מצבים בהם יש ריח גוף חזק, ריח של זיעה חמוצה וחריפה או ריח גוף לא נעים ויוצא דופן אשר יכולים להעיד על מצב פיזי הדורש התייחסות. למשל יש מחלות אשר משפיעות בין היתר על ריח הגוף כמו מחלת הסוכרת, מחלות כבד או כליות אשר יכולות להשפיע על ריח הגוף שכן גם הכבד וגם הכליות הם איברים העוסקים בניקוי רעלים מהגוף. מצבים כמו גיל המעבר או חוסר איזון של בלוטת התריס עלולים לגרום לזיעה מוגברת מה שיכול להשפיע על ריח הגוף. ישנם זיהומים, טפילים, חיידקים ופטריות אשר גם כן יכולים לגרום לריחות גוף לא נעימים ויש גם אנשים, בודדים אמנם אשר סובלים מתסמונת גנטית הנקראת תסמונת צחנת הדג שזו תסמונת הגורמת לריח גוף מאוד מסריח.

האם ניתן לטפל ולווסת ריח גוף לא נעים?

הטיפול בריח גוף לא נעים תלוי בסיבה הגורמת לריח הלא נעים אך יש כמה דברים אותם אפשר לעשות ללא כל קשר לסיבה כמו למשל להקפיד על היגיינה, זאת אומרת מקלחת כל יום ובימים חמים בהם מזיעים אפשר אפילו יותר פעמים. להקפיד לסבן את בתי השחי בסבון, להשתמש בדיאודורנט באופן קבוע, לשים לב לתזונה ולהימנע ממזונות חריפים ומתובלנים מדי כמו קארי, שום וכדומה, יש אנשים אשר אכילת בשר, מוצרי חלב ומוצרים מהחי משפיעים על ריח הגוף שלהם וגורמים לו להיות לא נעים.

אישה לאחר מקלחת

מעבר לכך בירור רפואי מקיף כדי לבדוק האם ריח הגוף נגרם כתוצאה ממחלה כלשהי או בעיות תפקוד של איברים או מערכות שונות בגוף אז ניתן יהיה לטפל נקודתית באותה מחלה או בעיה. הקפדה על לבישה של בגדים מכותנה מלאה אשר מאפשרים נידוף מהיר יותר של זיעה ומשפיעים על ריח הגוף. במידה ומדובר בהזעת יתר מומלץ לבצע בירור יסודי על מנת שאפשר יהיה לטפל בבעיה, להפחית את כמויות הזיעה וכמובן לשפר את ריח הגוף.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ