בקרוב: השתלת חיידקי שחי למניעת זיעה

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר היא אחד מהדברים המאוד לא נעימים אשר פוגעים באיכות חייהם של אנשים רבים, בטח ובטח במדינת ישראל שהיאהשתלת חיידקי שחי למניעת זיעה מדינה חמה ולחה. ההזעה בפני עצמה לא נעימה אך כאשר מתלווה לכך ריח זיעה חזק, חריף, מסריח ולא נעים הפגיעה באיכות החיים של האדם היא גבוהה ומשמעותית עוד יותר.
להזעה מוגברת יכולות להיות סיבות שונות ומגוונות, חלקן רפואיות וברות טיפול וחלקן ללא כל הסבר רפואי מה שמקשה עוד יותר על פתרון הבעיה.

מה גורם להזעה מוגברת?

הזעת יתר יכולה לנבוע ממצבים שונים בין אם מצבים רפואיים או מצבים שאינם רפואיים.
מצבים רפואיים שונים הגורמים להזעת יתר כמו בעיות איזון של בלוטת התריס, תגובה פיסיולוגית למצבי לחץ וחרדה, זיהומים שונים בגוף, לחץ דם גבוה, השמנת יתר, תרופות שונות, גלי חום בגיל המעבר, חוסר איזון הורמונלי וכמובן נטייה תורשתית גנטית ועוד מחלות כאלו ואחרות כולל סרטן.

בנוסף לכך יש השפעה רבה לבגדים שאנו לובשים – יש הבדל מהותי בין בדים טבעיים ונבגדים העשויים בד סינטטי ולא נושם משפיעים על חום הגוף ועל האפשרות של הזיעה להתאדות, כתוצאה מזה עלולה להיות הפרשה מוגברת של כמות הזיעה.
כמובן שגם קיימים הבדלים בין גברים ונשים כאשר במרבית המקרים נשים מזיעות פחות מגברים.

מדוע ריח הזיעה חריף, חמוץ ולא נעים?

מסריח

לזיעה עצמה אין ריח למעט ריח הגוף הטבעי של האדם, הריח הרע של הזיעה נגרם על ידי חיידקים מסוימים אשר מפרקים את הזיעה וכתוצאה מזה נוצר ריח לא נעים – חריף, חזק, מסריח.
מכיוון שריח הגוף כן משפיע בצורה מסוימת על ריח הזיעה חשוב לדעת שיש מזונות ומאכלים אשר משפיעים על ריח הגוף וכתוצאה מזה על ריח הזיעה למשל אוכל חריף, אלכוהול, עמבה, חילבה, דגים, שום ועוד.

כיצד ניתן למנוע זיעה וריח לא נעים?

קיימות דרכים שונות להפחתת כמות הזיעה בין היתר שימוש בדיאודורנט אנטי־פרספירנט אשר מכווץ את בלוטות הזיעה ובכך מפחית את כמות הזיעה שימוש באלומיניום כלוריד, הזרקה של בוטולינום טוקסין, לייזר, כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה.
למניעה והפחתת ריח הזיעה ניתן להשתמש בדיאודורנטים אשר קוטלים את החיידקים מה שמשפיע על ריח הזעה בלבד ולא על כמות הזיעה, לשנות את התזונה, להקפיד על מקלחת טובה עם סבון – עדיף אנטי-בקטריאלי. במידה ויש מחלות או הסבר רפואי חשוב לטפל בכך.

טכניקה חדשה, בשורה חדשה: על השתלת חיידקי שחי למניעת זיעה

חיידקים

בשנים האחרונות בוצעו מחקרים בנושא של השתלת חיידקים למניעת זיעה או ליתר דיוק לריח הזיעה החריף.
במידע שנאסף ועל פי הידע שנצבר במהלך השנים הבינו חוקרים שכמות קטנה ומסוימת של חיידקים היא זו שגורמת לריח הזיעה הרע ולכן יש אנשים שריח הזיעה שלהם דומיננטי, חריף ומסריח יותר ויש כאלו שאינם סובלים מריח זיעה חריף.
בתהליך של השתלת חיידקי שחי מתבצע איסוף של חיידקים ספציפיים מאדם אשר ריח הזיעה שלו תקין, אדם שאינו סובל מריח זיעה חריף אשר ככל הנראה אוכלוסיית החיידקים שלו מאוזנת. את אותה אוכלוסיית חיידקים שנאספת משתילים אצל אדם אשר סובל מריח זיעה חריף, זיעה מסריחה מה שיכול לעזור בשינוי ריח הזיעה והפחתה של עוצמת הסרחון.

פיתוח זה עדיין נמצא בחיתוליו ואינו נפוץ, דרושים עוד מחקרים ואיסוף נתונים אך קיימת אופטימיות רבה שזה יכול להפוך לאחד הפתרונות הטובים בין אם בהשתלה של חיידקים ובין אם שימוש בהם ויצור דיאודורנט חדש המבוסס על גישה זו.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ