טיפול איורוודה להזעת יתר

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אחד מהמנגנונים הטבעיים של הגוף זוהי הזעה, תהליך ההזעה זוהי הדרך של הגוף בין היתר לקרר את עצמו, בנוסף לקירורטיפול איורוודה להזעת יתר באמצעות הזיעה הגוף מנקה רעלים, מנקה תאי עור מתים ואף מגביר את חילוף החומרים.
למרות שהזעה זהו מנגנון חשוב, בריא ותהליך טבעי של גוף האדם ישנם מצבים בהם ההזעה הופכת לבעייתית למשל כאשר האדם סובל מהזעת יתר – הזעה מוגברת בין אם מסיבה רפואית ובין אם ללא סיבה ברורה.

מבט על הזעת יתר

הזעת יתר הינה תהליך פיסיולוגי בו מופיעה כמות גדולה של זיעה אשר אינה קשורה באופן ישיר לפעילותו הגופנית של האדם או לטמפרטורת הסביבה.
ההזעה יכולה להופיע בבתי השחי, כפות הידיים, כפות הרגליים, אזור הגב והישבן, מתחת לחזה ולרוב היא גורמת לאדם מצוקה רבה וסבל אשר משפיעים מאוד ופוגעים באיכות חייו.
הזעת יתר יכולה להיות תורשתית יחד עם זאת היא יכולה גם לנבוע מחוסר איזון הורמונלי או מבעיות איזון של בלוטת התריס או מצב רפואי כזה או אחר אשר דורש התייחסות וטיפול מתאימים.

מה קורה כאשר הזעת היתר אינה נובעת מסיבה רפואית?

כפי שכבר ציינו הזעת יתר יכולה לפגוע קשות באיכות החיים של האדם הסובל ממנה ולכן מומלץ לטפל בה על מנת ולשפר את איכות חייו של האדם.
קיימות בשוק מספר שיטות ואפשרויות עמן ניתן לטפל בהזעת יתר למשל הזרקת בוטולינום טוקסין, כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה, טיפול לייזר או בגישות טבעיות על ידי הומאופתיה, נטורופתיה, דיקור סיני ועוד.

על שיטת הטיפול האוריינטלית איורוודה

איורוודה הינה שיטת אבחון וטיפול הודית בעלת ותק של למעלה מ- 5000 שנה.
מבחינת האיורוודה אדם בריא הינו אדם בו מתקיים איזון בין הגוף והנפש, איזון המביא להרמוניה וזרימה, כאשר מופר האיזון או שקיימת תקיעות מתפתחות מחלות ובעיות שונות.

מטרת האיורוודה היא לשמור על הבריאות, הדגש הוא על מניעה אך כמובן שכאשר כבר יש תחלואה כזו או אחרת היא מטופלת בגישה רחבה, הוליסטית אשר מתייחסת לרבדים השונים של האדם.
איורוודה זה אורח חיים, תזונה, מצב נפשי, פעילות גופנית, היחס לסביבה ולטבע – הרמוניה, איזון.

כיצד נערך טיפול איורוודה?

טיפול איורוודה מתחיל באבחון. רק לאחר אבחון מקיף ויסודי למטופל, אבחון הכולל תשאול בשיחה בשילוב בדיקות פיסיות נרחבות כולל בדיקת דופק, מצב הלשון, מצב העור, שיניים, עיניים ועוד, היכן קיימת תקיעות, היכן יש חוסר איזון אצל האדם אשר גורמים למטופל להיות במצב בו הוא נמצא ולסבול ממה שהוא סובל.

לאחר איסוף הנתונים הנרחב ועל סמך המידע שיש בידו מחליט המטפל על דרך הטיפול המתאימה והמדויקת ביותר לאדם.
לא כל אדם הסובל מהזעת יתר יקבל את אותו הטיפול מכיוון שחוסר האיזון אצל כל אחד נובע ממקור אחר וזו הסיבה שכל אדם מקבל טיפול שונה – טיפול איורוודה הינו טיפול מותאם אישית.

כיצד טיפולי איורוודה מסייעים לסובלים מהזעת יתר?

צמחי מרפא

כפי שכבר ציינו טיפול איורוודה מותאם לאדם באופן אישי לאחר אבחון מקיף, ביצוע תשאול ובדיקות מקיפות.
המטפל האיורוודי בונה למטופל תוכנית טיפול הכוללת בין היתר תזונה המותאמת למצבו האישי, פורמולות או צמחי מרפא בודדים שונים שיעזרו בין היתר ליצירת איזון, קירור הגוף וספיחת עודפי נוזלים, יתכן וימליץ על תרגילי יוגה ותהליכי נשימה, עיסוי איורוודי. הוא גם יכול להמליץ על תיסוף של ויטמינים ומינרלים ועל מדיטציות שונות.
יתכן ועל סמך הנתונים של המטופל ימליץ המטפל על תהליך של ניקוי רעלים יסודי ואף ימליץ לשלב טיפולים נוספים מהתחום הקונבנציונליים.

אולי יעניין אותך גם:

סובלים מהזעת יתר? הישמרו מפטרת הציפורן ברגלים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ