הזעת יתר עלולה להעיד על מחלת לב

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

כיצד הזעת יתר קשורה לבריאות הלב?אנשים הסובלים ממחלות לב, שוללים בדרך כלל את תסמין הזעת היתר, כקשור למחלות, ובכך מעכבים את הטיפול המקדים שיכול להצילם מהתקף לב. אך אנשים הנוטים לסבול מהזעת יתר, זקוקים לטיפולים מוקדמים למניעת מצבי לב חמורים.

התסמינים הטיפוסיים להתקף לב כוללים כאבים בחזה, בכתף או ביד, וחוסר נוחות בצוואר ובלסת.

התסמינים מהם נוטים אנשים להתעלם

מחקר שנערך בקרב 1,073 מטופלי התקף לב בבית חולים, מצא שאנשים רבים התעלמו מהתסמינים הרגילים של התקף לב, אם התסמין העיקרי היה הזעת יתר, ונטו לדחות את הטיפול. פעמוני האזעקה שצריכים לצלצל הם התקף זיעה מוגזמת המתרחש פתאום. תסמין זה אינו מעיד על שפעת, ואם אין חום, יש להבין שמדובר במצב רפואי חמור אחר.

חוקרים מאוניברסיטת אילינוי בשיקגו למדו כיצד עיכוב בטיפול עשוי להיות קשור ל-12 תסמינים שכיחים בקרב אנשים הסובלים מהתקף לב. לאחר שילוב התסמינים בקבוצת מיקוד בין משתתפי המחקר, החוקרים גילו כי חמישה תסמינים מובהקים אחראים לקשר בין הזעת יתר לבין מחלות לב.

בעוד שרוב האנשים מניחים שכאבים בחזה מסמנים התקף לב, 16% מחולי הלב אינם חווים כל תסמיני כאבים בחזה, ולכן אינם פונים לבית החולים לקבלת הטיפול הדרוש. החוקרים גילו שאנשים הסובלים מתסמיני כאבי חזה, כאבי שרירים, עייפות מוגברת והזעת יתר, בלבלו תסמינים אלו עם גורמים במערכת העיכול, ולכן לא פנו לקבלת הטיפול הנדרש. כשלמעשה, תסמינים אלו העידו על בעיות לב.

זמן הוא הגורם הקריטי במהלך התקף לב, המאופיין בתופעות נפוצות כגון קוצר נשימה, זיעה קרה מוגזמת, בחילות, סחרחורות, חוסר נוחות בחזה, כאבים בזרוע, בצוואר או בלסת. דחיית קבלת הטיפול בבית החולים מחמירה את התוצאה לאחר התקף הלב.

הזעת יתר היא פעמון אזעקה חיוני

גם הרפואה הסינית מקשרת את מנגנון הזעת היתר לריאות וללב. מטפלים ברפואה הסינית סבורים שנוזל הזיעה הקשור ללב ולריאות, מתייחס לשליטה על העור,סירנה במיוחד בכל הנובע ליכולת פתיחת הנקבוביות וויסות טמפרטורת הגוף.

אחד התסמינים העיקריים לבעיות לב, המצריך טיפול בבית חולים, הוא הזעת יתר, ולכן יש לזהות את התסמינים המעידים על התקף לב קרב, ולפעול במהירות. אנשים צריכים להכיר בעובדה לפיה תסמיני התקף לב אינם מוגבלים לכאבים בחזה בלבד, שכן גם תסמינים אחרים עשויים להתרחש, ובמיוחד כשמדובר בהזעת יתר.

ההזעה מתרחשת עקב הפעלת מערכת העצבים כתגובה לתסמינים. בדרך כלל קיים צירוף תסמינים אליהם צריכים אנשים לגלות מודעות. בעוד שניתן לעצור התקף לב תוך כדי התרחשותו, יש להגיע תחילה לבית חולים.

התקף לב מאופיין ב"שטף" זיעה קרה המכסה את הגוף, ומצבי לחץ קיצוניים, המתבטאים בזיעה מוגזמת, משפיעים אף הם על הלב מבחינת האטת תפקודו, ועלולים לגרום לבעיות. סיבוכים אחרים הקשורים להזעת יתר הם השפעה על העור, כאבי גוף, גירויי עור ונטייה לזיהומים, כולל סיכון לפיתוח אקזמה.

אולי יעניין אותך גם:

מעניין: הבידוד החברתי בזמן הקורונה השפיע לטובה על הסובלים מהזעת יתר

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ