ניתוח להזעת יתר – כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעהבמקרים של הזעת יתר מוגברת אשר אינה נשלטת וגורמת לפגיעה קשה באיכות החיים, מטופלים רבים פונים לטיפול כירורגי כנסיון פתרון לבעיה.

אחד הניתוחים הכירורגים העוזרים לאנשים רבים הסובלים מהזעת יתר הוא ניתוח לכריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה.

זהו ניתוח קטן ופשוט מאוד, אשר לרוב מתבצע בהרדמה מקומית ואינו דורש אשפוז, ובאמצעותו מפחיתים את כמות בלוטות הזיעה אשר גורמות להזעת היתר. הפחתת מספר בלוטות הזיעה עוזרת כמובן להתמודדות עם הזעת היתר ומשפרת בצורה משמעותית את איכות החיים.

מטרת הניתוח: שאיבת בלוטות הזיעה

הדרך השמרנית ביותר להפחית את כמות בלוטות הזיעה היא על ידי שאיבה. מדובר בטכניקה אשר מתבצעת במרפאה תוך הרדמה מקומית, ובה שואבים באופן מקומי את בלוטות הזיעה. השאיבה מתבצעת על ידי מכשיר מיוחד, ומדובר בפרוצדורה פשוטה מאוד אשר מאפשרת חזרה מיידית לחיים הרגילים ללא צורך באבדן ימי עבודה, מנוחה או אשפוז.

בעוד היתרון הגדול של הפרוצדורה הזו הוא הפשטות שלה, לרוע מזלם של חלק גדול מהמטופלים בלוטות הזיעה צומחות מחדש תוך תקופה מסויימת, והזעת היתר אינה נפסקת. ביצוע שאיבת בלוטות הזיעה דורש מספר חתכים קטנטנים, אשר מכוסים בתחבושת אשר מוסרת תוך מספר ימים. לאחר סיום הפרוצדורה נשארת צלקת קטנה ולא משמעותית.

גישה נוספת: הסרה כירורגית של בלוטות הזיעה

טכניקה נוספת ופולשנית יותר לטיפול מקומי בבלוטות הזיעה היא הסרה כירורגית שלהן. בשיטה זו, מסירים את העור ובלוטות הזיעה ותופרים את החתך. במקרה זה, עובר זמן רב עד שפצע הניתוח מחלים באופן סופי, ונשארת צלקת בולטת, ולכן מעדיפים פחות להסיר בלוטות זיעה בשיטה זו.

כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה: יש מעט סיכונים

בדומה לכל פרוצדורה פולשנית, גם לכריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה קיימות תופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים. באופן כללי, שאיבת בלוטות הזיעה היא פרוצדורה בטוחה יחסית, הכוללת סיכון מינימלי לסיבוכים ותופעות לוואי, בעוד ההסרה הכירורגית מסוכנת יותר. הסיבוכים השונים לאחר ביצוע הסרה סלקטיבית של בלוטות זיעה כוללים:כלי ניתוח

צלקת והפרעה בתנועה – מכיוון שמדובר בפעולה פולשנית היא עלולה ליצור צלקת, ובמקרים בהם הצלקת אינה מחלימה כראוי עלולה להופיע הפרעה בתנועה. סיכון זה נפוץ בעיקר לאחר ההסרה הכירורגית, וכמעט ולא קיים בשאיבה.

זיהום – מכיוון שלאחר הפרוצדורות נשאר פצע פתוח למשך מספר ימים הוא עלול להזדהם ולדרוש טיפול נוסף.

חזרה של הזעת היתר תוך 1-2 שנים – לאחר ביצוע שאיבה (לעומת הסרה כירורגית), קיים סיכון גדול של חזרת הבלוטות והזעת היתר תוך זמן קצר.

למי מתאים ניתוח לכריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה

טיפול פולשני בהזעת יתר מתאים למטופלים אשר לא מצליחים להתמודד עם ההזעה לאחר ניסיונות טיפול באמצעים שמרניים. במקרים אלה, חשוב לזכור שמדובר בפרוצדורה פולשנית אשר עלולה לגרום לסיבוכים שונים, ויש לקבל את ההחלטה רק לאחר בחינת כל האופציות האחרות.

הניתוח לכריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה מתאים בעיקר במקרים של הזעת יתר בבית השחי. מכיוון שמדובר בפרוצדורה אשר משאירה צלקת, בית השחי הוא המקום האידיאלי לביצוע התהליך מכיוון שהוא מוצנע. בנוסף, רוב האנשים הסובלים מהזעת יתר מתלוננים על הזעת יתר מוגברת בבית השחי, ולכן ביצוע ההסרה הסלקטיבית הוא פיתרון לא רע לבעיה.

מלבד זאת, כריתה סלקטיבית של בלוטות הזיעה אינה גורמת לאבדן ימי עבודה ולא דורשת אשפוז, ולכן מאפשרת לעבור את הפרוצדורה מבלי לפגוע במהלכם התקין של החיים. ולכן, הסרה סלקטיבית של בלוטות זיעה מתאימה מאוד לאורח החיים האינטנסיבי המאפיין את רוב האוכלוסיה, ומאפשרת פתרון אפקטיבי לבעיה מבלי לפגוע בחיים הסדירים.

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן