טיפול בהזעת יתר בבית השחי

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

טיפול בהזעת יתר בבית השחיטיפול בהזעת יתר בבית השחי הוא פתרון עבור מי שסובל ממנו. הזעת יתר בבית השחי גורמת לאי נוחות בקרב הסובלים, חוסר ביטחון, הימנעות מסיטואציות חברתיות ויכולה גם להצביע על מצבים רפואיים לא תקינים. רבים מהסובלים מנסים להשתמש בתכשירים ייעודיים להפחתת הפעולה של בלוטות ההזעה, אך לא תמיד צופים הצלחה. כאשר מדובר על הזעת יתר, התכשירים הרפואיים עושים את העבודה באופן חלקי או באופן זמני. כיום יש טיפולים מיוחדים שחלקם כירורגיים להיפטר מבעיית הזעה בקרב הסובלים. 

 

מהי הזעת יתר בבית השחי?

כולנו מזיעים בנקודה כזאת או אחרת, אך הזעת יתר מצביעה על מצב אחר. הזעה היא תהליך רצוי וחיוני לגוף אבל לעיתים הזעה יכולה להפוך למטרד. המטרה של זיעה היא לקרר את הגוף שלנו באמצעות נוזלים המופרשים מבלוטות הזיעה. כאשר הפרשת הזיעה היא בכמויות גבוהות וגורמת לכתמי זיעה בגוף, זה יכול להצביע על הזעת יתר. מדובר על תופעה שכיחה שיכולה לפגוש אתכם בכל הגילאים. הזעת יתר יכולה להיות תחת שני מונחים רפואיים: הזעה לעיתים קרובות או הזעה תמידית.

    • הזעה לעיתים קרובות – הסובל יחווה הזעה לעיתים קרובות באופן שמפריע לו לנהל אורח חיים תקין. ההזעה יכולה להיות במאמץ או גם לא במאמץ, היא נובעת בעיקר ממצבי לחץ. 
    • הזעה תמידית – הזעה תמידית היא תופעה שיכולה לשבש את אורח החיים שלכם. הזעה תמידית באה לידי ביטוי בכתמי זיעה שיכולים להופיע בכל זמן, גם כאשר הסובל נמצא תחת תנאים אידיאלים ומקום ממוזג. הבעיה מצביעה לנו על הפרשה לא תקינה בבלוטות הזיעה וכדי לטפל בתופעה יש להגיע אל טיפול בהזעת יתר בבית השחי או בהתאם למקום בו סובל המטופל.

אין סיבה חתומה על הופעת הזעת יתר בבית השחי. ההשערה היא שמדובר על גירוי יתר של מערכת העצבים, אך לעיתים הבעיה היא נפשית. כמו כן, רקע משפחתי כן משפיע על הסבירות בה תחוו הזעת יתר. כדי לאבחן את הסיבה שבגללה אתם סובלים מהזעת יתר בבית שחי יש להסתכל על מספר פרמטרים, בין היתר מה אתם אוכלים, אילו בגדים אתם לובשים, תורשתיות, בדיקת CT, סוכרת וכן הלאה. הזעת יתר יכולה להצביע על מצבים רפואיים ומחלות ולכן, יש להגיע לייעוץ רפואי כדי להתמודד עם הבעיה, על אף המבוכה. 

מהם הגורמים להזעת יתר?

כפי שציינו, יש היום סיבות רבות להופעת הזעת יתר בבית השחי, אך הגורמים הנפוצים ביותר הם:

שפעת – כאשר הגוף שלכם משדר חולשה ואתם בתחילת שפעת, דלקת או זיהום כלשהו, מנגנון ההזעה מוגבר יותר כדי לקרר את הגוף שלכם. אם אתם חווים הזעת לילה וגם במהלך היום, הגיעו לייעוץ רפואי. גם בתקופה שלאחר המחלה ייתכן ותסבלו מהזעת יתר עקב תפקוד לוקה של בלוטות ההזעה ומערכת העצבים. הסיבה השנייה יכולה להיות עקב התרופות אותן אתם נוטלים. תרופות מסוימות יכולה להוביל לתגובה של הזעה מוגברת.

 

גנטיקה – תתפלאו לדעת, אבל יכול להיות שאתם סובלים מהזעת יתר בגלל גנטיקה. כאשר מדובר על תופעה גנטית החשש והסבירות למחלות שונות עקב הזעת יתר הם נמוכים יותר. במקרים כאלה תצטרכו לפנות אל טיפול בהזעת יתר בבית השחי, החל מטיפול במכשירים ועד טיפולים כירורגיים. 

 

סרטן – הגוף שלנו משדר לנו שמשהו לא תקין מתרחש בו. אם אתם חווים הזעת לילה, בעיקר בלילה ישנה סבירות (אמנם נמוכה) לגידולים ממאירים. ישנם תסמינים נוספים שיכולים להגדיל את החשד להופעת מחלת הסרטן: ירידה קיצונית במשקל, בעיות זיכרון, סחרחורות, עייפות, לימפות מוגדלות ועוד.

 

גיל – הזעת יתר יכולה להופיע בגיל המעבר, טיפול בהזעת יתר בבית השחי בגיל המעבר כוללת ניתוחים כירורגיים או בעזרת לייזר. מדובר על תופעה שכיחה בקרב נשים בעיקר בגילאים אלו. צריכת אלכוהול מוגברת ועישון יכולים גם הם להוביל להזעת יתר מוגברת בגילאים אלו ובכלל. מלבד לכך, חוסר איזון הורמונלי עלול לגרום להזעת יתר בכל גיל ולכן, חשוב להגיע לייעוץ רפואי כדי לשלול מחלות אחרות.

 

מצב נפשי – גורם נוסף להזעת יתר בבית השחי הוא המצב הנפשי שלכם, חרדות, מתחים, דיכאון. הגוף והנפש שלנו עובדים בצורה ממוזגת. טיפול בהזעת יתר בבית השחי בא לפתור בעיה נוספת שיכולה לגרום לכם למתח. הסובלים מהזעת יתר בבית השחי מעידים על חוסר ביטחון, חוסר חשק לצאת מהבית ובושה. שילוב של טיפול בהזעת יתר בבית השחי וטיפול פסיכולוגי הוא הפיתרון כאן.

 

טיפול בהזעת יתר בבית השחי - כל הטיפוליםטיפול בהזעת יתר בבית השחי – כל הטיפולים

  • בוטוקס – אחד הטיפולים הנפוצים בשנים האחרונות לטיפול בהזעת יתר הוא באמצעות הזרקת בוטוקס. התפקיד של חלבון הבוטוקס הוא לחסום את אותות העצבים שגורמים לבלוטות הזיעה להתחיל לפעול בגוף. את הטיפול ניתן לבצע רק מגילאי 18 ומעלה וההזרקה מתבצעת על ידי הרדמה מקומית. יש לערוך את הטיפול אחד ל-4 חודשים עד חצי שנה בהתאם למצבו של המטופל. היתרון הגדול של הזרקת בוטוקס הוא שמדובר על פתרון מיידי לבעיה, החיסרון הוא שיש לתחזק את הטיפול בכל תקופה מסוימת, בין פעמיים לשלוש בשנה. המחיר של טיפול בהזעת יתר בבית השחי באמצעות בוטוקס נע בין 2,900 ש"ח ועד 3,500 ש"ח לטיפול בודד.

  • לייזר – אם אתם חוששים מטיפולים כירורגיים, אחד הטיפול הטובים ביותר בעשור האחרון הוא טיפול בלייזר. קרן הלייזר מונחת על האזור הסובל מהפרשה גבוהה בקרב לבלוטות הזיעה. קרן הלייזר ממיסה את בלוטות הזיעה מבלי לפגוע בעור או בשומן הפנימי. משך זמן הטיפול נע בין 20 דקות ועד חצי שעה. החיסרון הוא שנדרשים מספר טיפולים כדי להגיע לתוצאה הרצויה. היתרון הוא שאחוזי ההצלחה הם גבוהים ועומדים על 80%, אך זאת רק לאחר התמדה בסדרת הטיפולים. עלות כל הטיפולים משתנה בהתאם למטופל ולתוצאות לאחר כל טיפול – המחיר בדרך כלל משתנה ונע בין 1,200 ש"ח ועד 5,000 ש"ח במקרים חריגים. 

  • שאיבת בלוטות זיעה – מדובר על הליך כירורגי שאינו פולשני יתר על המידה. אחוזי ההצלחה של הליך זה הינם גבוהים בשיעור של 90% הצלחה. שאיבת בלוטות הזיעה מתבצעת על ידי חתכים קטנים באזור החזה, לחתכים אלו המנתח מכניס צינורית דקיקה ובעזרת הצינורית שואבים את בלוטות הזיעה שנמצאות ברקמה התת עורית. משך זמן הניתוח הוא כשעה, לאחר מכן המטופל יקבל הוראות מדויקת לפעילות שאינו רשאי לעשות בשבועיים עד חודש לאחר ההחלמה. מחיר הניתוח הוא כ-4,000 ש"ח עד 5,500 ש"ח.

  • יונטופורזיס – הטיפול הוותיק מתבסס על העברת זרמים חשמליים חלשים שמייבשים את בלוטות הזיעה. יש לטבול את האזור המזיעה באמבט מים בו מועברים הזרמים החשמליים ויש לחזור על הטיפול מספר פעמים בשבוע בתור התחלה ולאחר מכן אחת לשבוע עד שלושה שבועות. מדובר על מכשיר בייתי אותו ניתן לקנות באמצעות מרשם רופא, אך אינו מתאים לכל אחד. אם אתם סובלים מאפילפסיה או בעלי הפרעות בקצב הלב אסור להשתמש במוצר זה, כמו כן גם נשים בהריון. עלות המכשיר היא בין 2,200 ש"ח ועד 2,800 ש"ח.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ

מידע נוסף

הקשר בין הזעת יתר לחרדה

ברגעי חרדה אנחנו מזיעים, זהו למעשה אחד הסימפטומים המוכרים ביותר בהתקף חרדה, אך ההזעה יכולה להופיע גם כאשר מדובר על פאניקה רגעית ולא מתמשכת. רבים

לקריאה >>
בעיות בתפקוד המיני

בעיות בתפקוד המיני הופכות נפוצות יותר ככל שאנשים מתבגרים, ויכולות להיגרם ממגוון גורמים פיזיים, פסיכולוגיים ואורח חיים. אצל גברים, אלה עשויים לכלול רמות טסטוסטרון מופחתות

לקריאה >>