מהי הסיבה לזיעה קרה, פתאומית וחמורה?

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

זעה קרה פתאומית וחמורהזעה היא השיטה של הגוף להתקרר. היא מלווה בחום הנובע מגורמים חיצוניים כגון יום חם ביותר או חום שנוצר בתוך הגוף כמו בפעילות גופנית או טמפרטורת חום גוף גבוהה.

כשזיעה מתרחשת ללא עלייה בחום גוף, היא מכונה זעה קרה, ועשויה להעיד על תסמין של מספר מצבים רציניים ביותר.

הגורמים לזעה קרה

מגוון נרחב של גורמים אחראים לזעה קרה. חלקם קשורים למצבים קלים ואינם מובילים לסיבוכים. אחרים עשויים להיות רציניים ביותר ולהוות אפילו סכנת חיים ללא טיפול רפואי מיידי.

נוכחות תסמינים אחרים עשויה להוות סמן לגורם האפשרי. חשוב לבדוק בהקדם האפשרי את המקור לזעה קרה, פתאומית וחמורה, על מנת למנוע סיבוכים רציניים.

גלי חום

זהו מונח נפוץ המתאר תחושת חום פתאומית בגוף. היא נחוות בעיקר בגיל המעבר בשל שינויים הורמונאליים המתרחשים בקרב נשים בסביבות גיל זה.

המצב אמנם אינו רציני, אך הוא עשוי להיות לא נוח ביותר ולהשפיע על איכות החיים. זעה עלולה ללוות אף את גלי החום, ולעיתים הזעה מוגברת מתרחשת בגיל המעבר ללא כל גלי חום.

הזעת יתר

זהו מונח רפואי להזעת יתר. מצב זה משפיע על חלק מהאנשים באזורים מסוימים בלבד של הגוף, בעוד שבקרב אחרים היא עשויה להשפיע על רוב חלקי הגוף.

הזעת יתר מתרחשת עקב פעילות יתר של מערכת העצבים הסימפתטית אשר מגרה באופן חריג את בלוטות הזיעה. המצב אמנם אינו רציני, אך עשוי להיות מביך ולהשפיע על אדם ברמה הפסיכו סוציאלית.

היפוגליקמיה מעידה על רמות נמוכות של גלוקוז בדם

זיעה קרה היא אחת מהתופעות המתרחשות עם היפוגליקמיה. הגוף שומר על רמות הסוכר בדם בטווח צר, אך ברגע שרמות אלו מגיעות טיפה מתחת לגבול התחתון הנורמאלי, הגוף מושפע באופנים שונים.

היפוגליקמיה משפיעה יותר על חולי סוכרת שאינם שולטים בתזונתם או משתמשים במינון שגוי של תרופות להורדת דם ושליטה בסוכרת.

לחץ דם נמוך

עלול להתרחש עקב מספר סיבות שונות, כולל אי ספיקת לב ובעיות לב אחרות, מחלות אנדוקריניות, תגובות אלרגיות קשות וזיהומים, איבוד דם, התייבשות ורעלת.לחץ דם

בלחץ דם נמוך מתון, ייתכנו תסמינים רבים כולל סחרחורת. המצב מלווה בדרך כלל עם תת לחץ דם פתאומי וחמור הגורם להתעוררות תסמין הזעה הקרה.

העדר חמצן

מצב זה מעיד על רמות חמצן נמוכות בגוף, ועשוי להתעורר עם מספר מצבים שונים כולל מחנק, הרעלה, מחלות ריאה קשות ומצבי לב חמורים. זעה קרה מתרחשת בדרך כלל עם העדר חמצן חמור ופתאומי.

סחרחורת, ראייה מטושטשת והתעלפויות עלולים להתרחש בשילוב עם דופק מואץ וזעה קרה. מצב זה נחשב למצב חירום רפואי.

התקף לב – זהו אחד הגורמים הרציניים יותר של זעה קרה. חלק שריר הלב מת בשל חסימת כלי הדם. כאבים בחזה מתרחשים בזרוע השמאלית במקביל לתסמיני כאבים בלסת, סחרחורת, בלבול, בחילות וקוצר נשימה, המלווים זעה קרה. טיפול רפואי מיידי הכרחי.

הלם – זהו מונח נרחב המתאר מצב בו אספקת הדם והחמצן לרקמות בגוף אינה מספיקה. קיימים סוגי הלם שונים המתגלים בשל מגוון סיבות. עור קר ולח הוא אחד התסמינים העיקריים של הלם. זהו מצב חירום רפואי ועלול להיות מסכן חיים ללא טיפול רפואי מיידי.

גורמים אחרים לזעה קרה, פתאומית וחמורה

  • בחילה בנסיעות.
  • כאב חמור.
  • תגובה עצבית.
  • לחץ פסיכולוגי.
  • הקאות חוזרות.
  • זיהומים כגון איידס ושחפת.
  • חום גבוה.

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן