הזעת יתר אצל תינוקות

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר אצל תינוקות
הזעת יתר אצל תינוקות

הורים דואגים בדרך כלל מכל דבר קטן שקורה לתינוקם. אחת הסיבות לדאגה היא הזעת יתר. רוב ההורים החדשים אינם מצפים כי תינוקם יזיע כלל, ובודאי שלא באופן מוגבר.

יחד עם זאת, תינוקות נוטים להזיע למכביר כאשר הם נמצאים בשלב העמוק ביותר של השינה, מאשר מבוגרים או ילדים בוגרים יותר.

הזעה נגרמת על ידי בלוטות העור, והיא נוצרת כתגובה טבעית של הגוף לטמפרטורות גוברות בסביבה. באמצעות ההזעה, שומר הגוף על טמפרטורה קבועה שנוצרת באופן פנימי ומגנה עליו מפני התחממות יתר. זעה על ראשי תינוקות ישנים היא תופעה נפוצה הנגרמת כתוצאה מגורמים שונים.

גורמים וסיבוכים

מספר בעיות בריאותיות הקשורות להזעת יתר אצל תינוקות כוללות מומים מולדים או מצבים גנטיים בסיסיים דוגמת סוכרת ובלוטת התריס.

כפות רגליים של תינוק

התסמינים מתבטאים בהתייבשות, עייפות וצמא מוגברים הנלווים להזעה המוגברת, ועלולים להוות תסמיני סיבוכים בריאותיים. לעיתים, תסמינים אלו נחשבים לנורמאליים, אך מומלץ לבדוק את הגורם הרפואי.

בחלק מהמקרים, תינוקות עם דום נשימה בשינה או בעיות לב מולדות, עשויים להזיע יתר על המידה. אך גם מצב של זיהום גורם להזעה מרובה. במקרים אלו נשימת התינוק עשויה להיות מאומצת באופן משמעותי, עד כי הוא מתחיל להזיע.

גורם נוסף להזעה בקרב תינוקות הוא התחממות יתר. למעשה, מצב זה עלול לגרום למוות בעריסה, ולכן יש להבטיח כי הטמפרטורה בסביבת התינוק אינה חמה מידי.

חום החדר צריך להיות בין 21-23 מעלות (על פי המלצת משרד הבריאות), שזו טמפרטורה הרבה יותר קרירה מכפי שהורים רבים מצפים. תינוקות אינם צריכים להית מכוסים ולבושים יתר על המידה, שכן זה עלול לגרום להם להתחממות יתר.

תסמינים

היות והזעה סביב הראש בזמן השינה נפוצה אצל תינוקות, יש לבדוק הזעה באזורים אחרים בגופם, כגון הידיים והרגליים.

אם ההזעה אינה נובעת מלחות גבוהה או טמפרטורה גבוהה בחדר, מצביע המצב על בעיה רפואית.

תינוקות מסוימים עשויים להזיע באופן טבעי יותר מאחרים, אך יש להעריך את המצב ולקבל ייעוץ רפואי.

טיפול בהזעת יתר

אפשרויות טיפול טבעיות ורפואיות זמינות לטיפול בהזעת יתר אצל תינוקות. בירור הגורם מסייע לקביעת הטיפול. ניתוח לטיפול בבלוטות זיעה פגומות משמש כאשר ההזעה היא מקומית. מומלץ לטפל בבעיה כבר בגיל קטן על מנת למנוע סבל מיותר בגיל בוגר יותר.

השלכות ההזעה על התפתחות הילד ואיכות חייו מבחינה רגשית הן משמעותיות ועל ההורים לאבחן את המצב בזמן וליהנות מפתרון פשוט באמצעות ניתוח.

הניתוח מבוצע בשיטה טורקוסקופית, שאינה פולשנית באופן משמעותי ומבוצעת באמצעות מכשירי ניתוח זעירים ומצלמה, המוחדרים דרך סדק זעיר באזור בית השחי. צינור עדין מוחדר ומנפיק תמונות בהן ניתן לצפות במסך טלוויזיה. הניתוח אורך כשעה, ותוצאותיו מיידיות.

תרופות צמחיות משמשות לטיפול במצב זה באופן זמני, אך לפני השימוש ברפואה אלטרנטיבית, יש להתייעץ עם הרופא.

אולי יעניין אותך גם:

מדוע ריח זיעת מבוגרים חריפה מזו של זיעת ילדים?

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן