הזעת יתר בפנים – גורמים ושיטות טיפול

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר בפניםהזעת יתר בפנים היא מצב בו הזעת היתר מתמקדת בעיקר באזור הפנים. במקרים אלה, האנשים הסובלים מכך מתלוננים בעיקר על הזעה בפנים המשפיעה מאוד על החיים ומפריעה לחיי היום יום.

ההזעה המוגברת על הפנים עלולה להתרחש בכל עת, ללא קשר לטמפרטורת הגוף או מזג האוויר, או לפעילות גופנית, ולכן במקרים רבים נדרשת התערבות רפואית כלשהי על מנת לסייע להתמודד עם המצב.

שני גורמים עיקריים אחראים להזעת יתר בפנים

מקרים של הזעת יתר בפנים מופיעים לאחר שבלוטות הזיעה בפנים מתפקדות ביתר שאת. במקרים אלה, הבלוטות מפרישות כמות גדולה של זיעה ללא צורך פיזיולוגי, וגורמות לכן להזעת יתר.

קיימים שני גורמים עיקריים להזעת יתר בפנים:

הפעלת המערכת הסימפטתית – מצב הנקרא גם הזעת יתר ראשונית, ובו הזעת היתר מופיעה לאחר הפעלת יתר של מערכת העצבים הסימפטתית. המערכת הסימפטתית מופעלת במקרים של חרדה, התרגשות, סטרס ומצבים נוספים בהם הגוף מגייס את כל המערכות לפעול בצורה מיטבית. ולכן, מקרים של התרגשות יתר מתאפיינים בדרך כלל בהופעת זיעה על הפנים ובמקומות נוספים בגוף.

הזעת יתר משנית על רקע בעיות נוספות – קיימים מצבים רפואיים נוספים הגורמים להזעת יתר, כמו יתר פעילות של בלוטת התריס, היפוגליקמיה, גיל המעבר, שימוש בתרופות וכו'. במידה וההזעה נמשכת ללא הפסקה, חשוב להגיע אל הרופא על מנת לאבחן את מחלת הרקע הגורמת לה ולטפל בה בהתאם.

כשהפנים והראש נוטפים זיעה

הזעת יתר הממוקדת לאזור הפנים גורמת להופעת זיעה מרובה בעיקר בראש ובפנים. התלונות העיקריות במקרים אלה הן:

זיעה הניגרת מהפנים ונוזלת על הבגדים – אחד המאפיינים הטיפוסיים של הזעת יתר בפנים הוא הזיעה הניגרת מהפנים אל הבגדים. וכך, במקרים רבים ניתן לזהות את האנשים הסובלים מכך על פי כתמי הזיעה על הבגדים.

צריבה בעיניים – בימים חמים או לאחר ריגוש רב והזעה מוגברת, טיפות זיעה עלולות להיכנס אל תוך העיניים ולגרום לצריבה.

זיעה על הקרקפת – מלבד הפנים, ההזעה המוגברת אופיינית גם באזור הקרקפת וגורמת להרטבת השיער.

יובש בפנים – המלח המצוי בריכוז גבוה בזיעה עלול לגרום ליובש בפנים, בו חשוב לטפל באמצעות קרם לחות ואמצעים נוספים.

כך תטפלו בהזעת יתר בפנים

הטיפול בהזעת יתר בפנים כולל:

טיפול ביתי – מטרתו למנוע הופעת אירועים של הזעה על ידי שינוי באורח חיים ואמצעים ביתיים. בדרך כלל מומלץ להימנע מגורמים המעודדים הזעה (כמו אלכוהול וסוגי מזון חריפים), שהייה במקומות ממוזגים ולבישת בגדים קלים. כמו כן, מומלץ להקפיד על ניגוב הפנים באמצעות מגבת רכה, לרחוץ אותן באמצעות סבון ייעודי ולהשתמש בקרם לחות.

שימוש בבוטוקס – אמצעי טיפול אשר תפס תאוצה בשנים האחרונות הוא שימוש בבוטוקס לטיפול בהזעת יתר. הזרקת הבוטוקס גורמת לשיתוק העצבים הגורמים להפרשת הזיעה, ובכך מפחית את היארעות מקרי הזעת היתר.

ניתוח – הניתוח המקובל במקרים קשים ביותר של הזעת יתר בפנים, בבית השחי או בידיים הוא ניתוח VATS (נקרא גם סימפטקטומי) אשר במהלכו מטפלים בעצבים הסימפטתיים היוצאים מבית החזה לכיוון בלוטות הזיעה בפנים. הניתוח כולל כמובן תופעות לוואי שונות ותקופת החלמה ממושכת אך בחלק גדול מן המקרים הוא מספק תוצאות טובות וגורם לשיפור משמעותי במצב של המטופלים.

לא מומלץ להשתמש באלומיניום כלוריד בעוד במקרים אחרים של הזעת יתר ממליצים הרופאים על שימוש באלומיניום כלוריד, במקרה זה יש לשקול את הטיפול, בגלל עדינותו של עור הפנים והסיכון לפגיעה בעיניים.

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן