למה מזיעים באופן מוגזם בבתי השחי?

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר מבית השחיבית השחי הוא האזור הנפוץ והידוע ביותר בו מתבטאת הזעת היתר, ואנשים רבים ברחבי העולם משתמשים לכן בדאודורנטים ותכשירים אחרים על מנת להקל על התופעה.

הזיעה המופרשת מבית השחי היא בעלת ריח אופייני, אשר נוצר לאחר פירוק מרכיבי הזיעה על ידי חיידקים.

בלוטות הזיעה הנמצאות בבית השחי הן בלוטות אפוקריניות, אשר גורמות להפרשה סמיכה המכילה שומן וחלבונים, ומתפתחות בזמן גיל ההתבגרות, כך שהזעה מבית השחי אינה אופיינית בילדים.

פעילות מוגברת של בלוטות הזיעה

הזעה בבית השחי מופיעה בדרך כלל לאחר עליה בטמפרטורת הגוף או במצבי סטרס, שגורמים להפעלת בלוטות הזיעה ולהזעה מוגברת.

כמו כן, מכיוון שבית השחי מכיל כמות גדולה מאוד של בלוטות זיעה, כל מצב המעורר הזעה גורם להזעת יתר גם מבית השחי. הגורמים העיקריים להזעה בבית השחי הם:

פעילות גופנית פעילות גופנית גורמת לעלייה בחום הגוף ולכן להזעה מוגברת, המתבטאת גם כהזעת יתר בבית השחי.

חום – במדינת ישראל אנו כבר מורגלים לחום הרב והלחות המעיקה, אך אנשים רבים סובלים בגלל סיבה זו מהזעה מוגברת המתבטאת בעיקר כהזעה בבית השחי. כמו כן, לבישת בגדים חמים אשר אינה מתאימה לטמפרטורה החיצונית מעוררת גם כן הזעת יתר.

גיל המעבר מאופיין בגלי חום, אשר גורמים לעתים להזעת יתר בבית השחי.

חרדה – מצבים של חרדה וסטרס גורמים להפעלת מערכת העצבים הסימפטתית, הגורמת להפרשה מוגברת של זיעה. באופן כללי, המערכת הסימפטתית הופכת את כל מערכות הגוף לדרוכות ופעילות יותר (תגובה הנקראת גם Fight or Flight) ובין היתר להפרשת יתר של זיעה.

מצבים כללים המעודדים הזעה – מצבים כמו השמנה, היפרתיירואידיזם, שימוש בתרופות מסוגים שונים, שתיית אלכוהול ועישון מעוררים הזעה באופן כללי ובין היתר גם הזעת יתר בבית השחי.

כך מאבחנים הזעת יתר בבית השחי

תהליך אבחון הזעת יתר מבית השחי כוללת:אישה מזיעה באזור בית השחי

היסטוריה רפואית ותלונות נוספות – קיימים מצבים רפואיים המתאפיינים בהזעה, וטיפול בהם יכול להפסיק את ההזעה והסימנים האחרים. בזמן התשאול, יושם דגש על הזעת לילה ואפיון ההזעה במטרה להעלות חשד למחלות רקע אחרות.

בדיקת דם – הזעת יתר מופיעה פעמים רבות כתוצאה מפעילות יתר של בלוטת התריס או היפוגליקמיה. אלה מצבים העלולים לסכן מערכות גוף אחרות וניתנים לטיפול ולכן חשוב מאוד לאבחן אותם בזמן.

סוגי טיפולים להזעת יתר בבית השחי

הטיפול בהזעה בבית השחי כולל:

אמצעי טיפול ומניעה ביתיים – חשוב מאוד להתאים את אורח החיים להזעת היתר. במקרים אלה מומלץ להשתמש באופן תדיר בדאודורנטים, ללבוש בגדים קלים (רצוי מנדפי זיעה) ולהשתמש בפדים ייעודיים לבית השחי. כמו כן, הפסקת עישון והימנעות מאלכוהול, ירידה במשקל והפחתת פעילויות המגבירות הזעה מומלצת על מנת להתמודד עם הבעיה.

אנטי פרספירנט במרשם רופא – אנשים הסובלים מההזעה ולא מצליחים להתמודד איתה באמצעות האמצעים הסטנדרטיים, יכולים לקבל מהרופא מרשם לתכשירים המכילים אלומיניום כלוריד ונחשבים ליעילים יותר במניעת זיעה.

הזרקת בוטולינום טוקסין טיפול זה מסייע לחסימת העצבים הגורמים להזעת היתר, ומתבצע על ידי רופא עור. האפקט של הזרקת הבוטוקס מחזיק מעמד מספר חודשים בלבד, ולאחר מכן יש לחדש את הטיפול על מנת להתמיד באפקט.

הסרת בלוטות הזיעה – במקרה של הזעה ממוקדת בבית השחי בלבד, קיים טיפול בו מסירים חלק מבלוטות הזיעה ובכך מפחיתים את ההזעה.

סימפטקתומיה – דרך נוספת לשתק את העצבים הגורמים להזעת היתר היא על ידי ניתוח בו מנתקים את העצבים המעצבבים את בלוטת הזיעה מהמערכת הסימפטתית. ניתוח זה יעיל במקרים של הזעה בבית השחי אך כולל תופעות לוואי מסוגים שונים.

אולי יעניין אותך גם:

סובלים מהזעת יתר ומהכתמים שהיא מותירה על הבגדים? אולי המוצר הזה יעזור לכם

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן