איך להתמודד עם הזעת יתר בקרקפת

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר בקרקפת הזעת יתר בקרקפת היא תופעה נפוצה יחסית, שבמקרים מסוימים יכולה להופיע באופן בלעדי אך ברוב המקרים היא מופיעה בשילוב עם הזעת יתר במוקדים אחרים בגוף.

המוקד השכיח ביותר שמופיע במקביל להזעת יתר בקרקפת הוא אזור הפנים. למעט אזור העורף, העור שמכסה את הקרקפת נחשב לדק יחסית אך בעל ריכוז גבוה במיוחד של בלוטות חלב, זקיקי שיערות ובלוטות זיעה.

לכן אחד התסמינים העיקריים של הזעת יתר, הוא הזעה חמורה באזור הקרקפת.

מגוון רחב של גורמים אחראים להזעת יתר בקרקפת

חלק מהגורמים יכולים להוביל להזעת יתר גם במקומות אחרים בגוף וחלקם ייחודיים לעור הקרקפת. בין היתר חשוב להזכיר את הגורמים הבאים:

חבישת כובע הדוק או כובע שעשוי מבד לא נושם – מצב זה מוביל להגברת הטמפרטורה של הקרקפת ולהוביל להפרשה מוגברת של זיעה מבלוטות הזיעה שממוקמות בקרקפת.

תכשירי שיער – כמו למשל סוגים מסוימים של קרם שיער, שמפו או מרכך שיער שעלולים לעורר במשתמשים תגובה פיזיולוגית שתבוא לידי ביטוי בהזעת יתר.

תרופות – במיוחד תרופות פסיכיאטריות רבות שתופעות הלוואי של השימוש בהן יכולות לכלול בין היתר הזעת יתר בקרקפת כמו גם בשאר הגוף.

במחקרים רבים נמצא כי הזעת יתר בקרקפת עשויה לכלול מרכיבים גנטיים מסוימים ואכן ניתן לראות כי במקרים רבים החולים שסובלים מהתופעה הם צאצאים לאב או אם שסובלים ממנה גם כן. חלק מהאנשים חווים מצב בריאותי בו המערכת  הסימפתטית שלהם מופעלת בקלות רבה, מה שעלול לגרום להזעת יתר מהקרקפת אפילו במצבי לחץ קלים.

התסמינים מתבטאים בדרגות חומרה שונות

כך למשל היא יכולה כמעט שלא להפריע לאיכות החיים של אנשים מסוימים אך ישנם לא מעט אנשים שעלולים לסבול מהזעה חמורה ביותר שתגרום להרטבה של השיער. למעשה בקרב חלק מהסובלים מהתופעה ייתכן כי תוך דקות ספורות השיער יקבל מראה של שיער שנשטף במקלחת.

כפי שציינו במקרים מסוימים ההזעה יכולה לבוא לידי ביטוי בקרקפת בלבד, אך לא אחת מתלווים אליה מוקדים אחרים שיסבלו מההזעה כמו למשל באזור הפנים, במפשעות, בכפות הידיים, בכפות הרגליים, בבתי השחי ועוד.

כיצד מאבחנים הזעת יתר בקרקפת?קרקפת

את הזעת היתר בקרקפת ניתן לאבחן ללא קושי תוך התבססות על התלונות של המטופל, אך החלק החשוב ביותר בתהליך האבחון הוא לנסות ולהתחקות אחר הגורמים להזעה המוגברת.

לצורך כך יש לברר אילו תרופות נוטל המטופל, באילו תכשירי שיער הוא משתמש, האם קיימות מחלות רקע נוספות וכמובן שניתן לבצע מספר בדיקות דם או בדיקות שתן למשל על מנת לשלול גורמים אחרים שהיו יכולים לבוא לידי ביטוי בהזעת יתר בקרקפת.

כיצד מטפלים בהזעת יתר בקרקפת?

הטיפול בהזעת יתר בקרקפת משתנה בהתאם לגורם להזעה אך לא אחת לא ניתן לאבחן את הגורם באופן מדויק. להלן מספר טיפולים אפשריים המתאימים עבור אלו שסובלים מהזעת יתר בקרקפת:

בוטולינום טוקסין הזרקה של בוטוקס לאזור הקרקפת מביאה לחסימת היכולות של בלוטות הזיעה לקבל את הסיגנלים העצביים שמטרתם לעודד את הפרשת הזיעה.

תרופות אנטיכולינרגיות – תרופות סיסטמיות הניטלות דרך הפה. השימוש בהן נעשה באופן ממוקד וקצר טווח בלבד על רקע תופעות הלוואי הרבות שלהן.

אלומיניום כלוריד – ישנו מגוון רחב של תכשירים במרשם רופא שיש למרוח על עור הקרקפת שעשויים להפחית את מידת החומרה של הבעיה.

חייגו עכשיו: 053-3564128

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

מידע נוסף

חייגו עכשיו דילוג לתוכן