דריוניק – הטיפול החשמלי שיעלים את מבוכת הזעת היתר

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

טיפול חשמלי דריוניק הזעת יתר ממוקדת או כללית היא מצב בריאותי שמפחית את איכות החיים של הסובלים ממנה.

ברוב המקרים, הזעה ממוקדת כוללת את כפות הידיים, כפות הרגליים, בתי שחי והפנים, ללא קשר או פרופורציה עם תנאי מזג השוררים בחוץ.

ההזעה עלולה להופיע ביתר שאת במצבי לחץ והתרגשות, כאשר היא בולטת ונראית לעין, כך שפעמים רבות היא גורמת למבוכה, חוסר נוחות ובושה של המטופל.

ניתן לאבחן את ההזעה הממוקדת בכפות הידיים והרגליים, כבר מגיל ילדות. לפעמים מתלווה לתופעה זו, סיפור משפחתי ותורשתי. הטיפול הניתן לכך, הינו תלוי בדרגת החומרה של ההזעה, ובמידת ההפרעה אשר חווה המטופל. בדרך כלל יינתנו מספר אפשרויות טיפול, אשר מהם ייבחר הטיפול בעל היתרונות הגדולים ביותר, הכולל את מספר תופעות הלוואי הנמוך ביותר.

הטיפול במכשירים המבוססים על זרמים חשמליים, נעשים במרפאות המיועדות לכך או באמצעים בייתים פשוטים יותר, והם מהווים תקווה רבה עבור מטופלים אשר נמצאו מתאימים לכך.

טיפול בזרם חשמלי: שיבוש פעילות בלוטות הזיעה

הרעיון מאחורי מכשירים אלה הוא כי התמיסה המימית עשויה לשבש את פעילות בלוטות הזיעה באזור המטופל, ולייבש את הזיעה. תהליך טיפול זה אינו ידוע די צורכו, אולם הוא מגלה יעילות רבה, כנראה בגלל פעולת עיבוי העור בצורה מיקרוסקופית. עיבוי העור מונע את ההזעה מעבר לו, וכך גורם לידיים ורגליים יבשות יותר.מיקרוסקופ

בדרך כלל, ייפנו לטיפול זה, אנשים אשר ניסו תרופות או משחות כימיות ללא הועיל. מכשירים אלה מסוגלים לטפל במקרי הזעה של כפות הידיים והרגליים בדרגת חומרה קלה עד בינונית. מטופלים הסובלים מהזעה ממוקדת בבתי השחי, לא יישלחו לטיפול זה.

קיימים מכשירים רבים הפועלים על פי עיקרון זה, וביניהם ישנו את מכשיר יונטופרזיס דריוניק אשר פועל על זרם חשמלי. מכשיר זה בנוי כך שהמטופל מכניס את ידיו או רגליו לגיגית מים, המורכבת משתי מגשיות. הזרם החשמלי אשר מופעל על ידי סוללות, מעביר פולסים לגוף הנמצא במים.

את הידיים כדאי להשרות במכשיר זה לפרק זמן של עשרים עד ארבעים דקות, בתחילת הטיפול לפעמיים ביום, ולאחר מכן לפעמיים בשבוע. המכשיר יכול להתחבר לתוכנת אב, אשר באמצעותה אפשר לגוון את הטיפול ואת עוצמת הזרם ולהגיע לתוצאות מקסימליות.

מכשיר דריוניק: יתרונות וחסרונות

מכשיר יונטופרזיס דריוניק מספק זרם חשמלי מוגבל, אשר מתאים, על פי רוב, לסוגי ההזעה הקלים. במידה והמטופל זקוק לטיפולים נוספים, הוא יוכל לעשות זאת במכשירים חשמליים בעלי הספק גבוה יותר (המתחברים באופן ישיר לחשמל). אך  כל המכשירים המבוססים על זרם חשמלי מאופיינים בתוצאות המתקבלות לאחר הטיפול הינן זמניות.

ייבוש הזיעה מתרחש כל עוד הטיפולים נעשים. יש לזכור ולבצע את הטיפול על פי הוראות היצרן בשלב ההתחלתי ובשלב התחזוקה שלאחריו, בכדי לא להידרש לחזור על כל שלבי הטיפול מההתחלה. היתרון המשמעותי של טיפול זה הוא שאינו פולשני, ואינו כרוך בכאב או בחוסר נוחות.

בנוסף, הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי, מעבר לזמניותו והוא מאפשר חזרה מידית ומהירה לפעילות מכל סוג שהוא לאחר הטיפול. ברוב המקרים הטיפול יעיל ומניב תוצאות מוצלחות, ועלותו אינה גבוהה. חסרונו העיקרי הוא בצורך של המטופל להקפיד על עקביות והתמדה.

לרוב, כאשר הטיפול לא נעשה במועדו ולא מתקיימת שגרת טיפולים, כפי שהומלץ, עלולה הבעיה לחזור על עצמה, ללא הטבה משמעותית. בטיפולים הראשוניים, ישנם אנשים רבים הזונחים אותו, מכיוון שהינו מפריע לשגרת הפעילות היומיומית.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול איורוודה להזעת יתר

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

Picture of ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ