הזעת יתר: איפה בגוף הכי מרגישים אותה?

טיפול יעיל ארוך טווח להזעת יתר במחירים זולים!

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

הזעת יתר באזורים ספציפים בגוףהזעה היא אחד התהליכים החשובים ביותר בגוף האדם, ובעזרתה הגוף מצליח לשלוט על הטמפרטורה ולקרר את עצמו.

על עור הגוף ממוקמות בלוטות זיעה רבות, אשר מפרישות נוזלים ובכך מאפשרות לקרר את הגוף ולהחזירו לטמפרטורה הרצויה. הפעלת הבלוטות נעשית על ידי פעולה עצבית, אשר פוקדת על הבלוטות להפריש נוזל על מנת לקרר את הגוף.

היכן ניתן למצוא את בלוטות הזיעה?

בשל תפקידן הפיזיולוגי החשוב, ניתן למצוא בלוטות זיעה על כל שטח העור. ניתן לחלק את בלוטות הזיעה למספר קבוצות:

בלוטות זיעה אפוקריניות באזורים שעירים – מופיעות בעיקר בבית השחי, המפשעה והקרקפת.

בלוטות זיעה אפוקריניות באיזורים פחות שעירים – מופיעות בעיקר באזור העטרה של השד והפטמות, סביב פי הטבעת ובשקעי גוף כמו הטבור וארובת העין.

בלוטות זיעה אקריניות – מופיעות בצורה נרחבת על כל עור הגוף, ובעיקר בכפות הידיים והרגליים.

בלוטות אפוקרניות

בלוטות הזיעה האפוקריניות הן בלוטות אשר מתפתחות במהלך ההתבגרות, וממוקמות על זקיקי השערה. ולכן, השכיחות של בלוטות מסוג זה היא באזורים שעירים, כמו הקרקפת, בית השחי והמפשעה. מלבד זאת, ניתן למצוא בלוטות אפוקריניות גם סביב הפטמות, סביב פי הטבעת, בטבור, בארובת העין ובאוזניים.

הרכב הזיעה בבלוטות האפוקריניות מכיל כמות גדולה יותר של חלבונים ושומנים, ולכן מרקם הזיעה יהיה חלבי יותר. כמו כן, הבלוטות האפוקריניות נמצאות באזורים שעירים יותר, המכילים כמות גדולה יותר של חיידקים. ולכן, לזיעה המופרשת מהבלוטות האפוקריניות ריח אופייני, המופיע כתוצאה מפירוק החלבונים הנמצאים בזיעה על ידי החיידקים.

בלוטות אקריניות

בלוטות הזיעה האקריניות מופיעות על רוב שטח העור, וניתן למצוא שכיחות גבוהה שלהן בעיקר בכפות הידיים והרגליים. בניגוד לבלוטות האפוקריניות, הבלוטות האקריניות אינן קשורות לזקיקי השערה ומפרישות את הזיעה ישירות על העור. כמו כן, הרכב הזיעה המופרש מהבלוטות האקריניות שונה, ומכיל בעיקר מים ונתרן כלורי.

לכן, בדרך כלל מדובר בזיעה מימית יותר וצלולה יותר. מכיוון שזוהי זיעה המופרשת באזורים שאינם שעירים, היא בדרך כלל לא גורמת להופעת ריח אופייני. בלוטות אלה מופעלות בעיקר כתגובה לעליה בחום הגוף, ומפרישות זיעה בימים חמים או לאחר פעילות גופנית על מנת לקרר את הגוף. כמו כן, הבלוטות האקריניות יכולות להפריש זיעה כתגובה לסטרס, המתבטא בהזעה בידיים ובכפות הרגליים.

ההתמודדות עם הזעה מאזורי הגוף השונים

כל אדם מכיר את גופו היטב, ויודע באילו חלקים קיימת נטייה מוגברת להזעה. ניתן לראות שונות רבה בין אנשים שונים לגבי איזורי הגוף בהם שכיחה הזעת היתר, ולכן חשוב להתאים את אמצעי ההגנה מפני הזיעה על פי הניסיון האישי. האזורים החשובים עליהם נוטים להגן הם:הזעת יתר בוגוף

בית השחי האזור השכיח ביותר להזעה, אשר מתבטאת בדרך כלל בריח אופייני. כל אדם בוגר מודע להזעה מבית השחי, ולכן רוב האוכלוסייה משתמשים בדאודורנט על בסיס יום יומי.

המפשעה ואזור פי הטבעת – אזור בו מופרשת זיעה בעיקר בזמן פעילות גופנית. מומלץ לכן ללבוש תחתונים מתאימים הסופגים את הזיעה בצורה טובה בעת אימון גופני.

כפות הידיים הזעה מכפות הידיים אינה אופיינית, אך במקרים שהיא מופיעה עלולה להגביל את הפעילות היום יומית. במקרים כאלה ניתן להשתמש בתכשירים אנטי פרספירנטים מסוגים שונים על מנת להפחית את התופעה.

הקרקפת הזעה מהקרקפת נפוצה ביותר, בעיקר כאשר מדובר באנשים עם שיער ארוך ובזמן פעילות גופנית. ניתן להקל על הזיעה באמצעות שימוש בסרט סופג זיעה ושטיפת הראש במים קרים.

כלל הגוף – על כל שטח העור נמצאות בלוטות זיעה רבות, ובמקרים של הזעת יתר ניתן להשתמש בבגדים מנדפי זיעה המקלים על ההזעה ומפחיתים אותה באופן משמעותי.

ייעוץ חינם ללא התחייבות – הפתרון להזעה מתחיל כאן

ירון בן חמו

ירון בן חמו

מטפל עם ניסיון עשיר בתחום הזעת היתר ומתן פתרונות להזעה אשר מטרידה ומקשה על אורח החיים.
עיקר הטיפולים אשר הוא מבצע:
- טיפולים חדשניים ומתקדמים
- מכשירים ביתיים וטיפול ביתי
- ליווי מטופלים ומתן ייעוץ

מידע נוסף

ניתוח הזעת יתר ברגליים מחיר
ניתוח הזעת יתר ברגליים מחיר

הזעת יתר ברגליים נובעת ממספר דברים, גנטיקה, התנהלות לא תקינה ועוד. הזעת יתר ברגליים אשר לא מטופלת יכולה להוביל לזיהומים שונים, פטרת ציפורניים שעשויה להקרין

לקריאה >>
דילוג לתוכן